Minister edukacji Przemysław Czarnek

21.10.2020

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek w Jedynce Polskiego Radia: – Szkoła z wizją, z przyszłością, szkoła, która uczy rzeczy najważniejszych w sposób systemowy, nie przeładowuje materiału, który przekazuje, uczy, skąd jesteśmy, skąd pochodzimy i dzięki komu żyjemy w wolnym kraju.

Minister edukacji był pytany o zwolnienie dyrektor odpowiedzialnej za przygotowanie podstaw programowych. – Bardzo dziękuję pani dyrektor za dotychczasową pracę, a nowy rzut oka na to wszystko na pewno się przyda – zaznaczył Przemysław Czarnek.

– Potrzeba absolutnie pilnego przeglądu podręczników, zwłaszcza języka polskiego, historii, WOS-u – podkreślił minister.

Źródło: Polskie Radio

Nowy minister edukacji Przemysław Czarnek powiedział, że podstawy programowe, szczególnie z polskiego, WOS-u i historii, wymagają zmian. Podał przykład ostatniego Żołnierza Wyklętego, Józefa Franczaka, ps. “Laluś, o którym polscy uczniowie niewiele wiedzą. Minister uznał ową niewiedzę za poważne niedopatrzenie. Gdy inne kraje budują swoją potęgę, my bajamy, układamy baśnie, kołyszemy się w romantycznej mgle i śnimy o potędze. Minister Czarnek chyba wygra konkurs na mojego ulubionego ministra bajkopisarza. Ale z realną władzą.

20.10.2020

Nowy minister edukacji Przemysław Czarnek zaczął wczoraj urzędowanie.W pierwszym dniu pracy:- złożył kwiaty pod tablicą- wziął udział we mszy świętej – zwolnił Alinę Sarnecką, dyrektor odpowiedzialną za treści w podręcznikach, bo – donosi portal wPolityce.pl – były w nich “treści lewackie oraz te, które kojarzone są z ideologią LGBT”. Kojarzy mi się, że mogę być spokojny o poziom edukacji dzieci.

Jeśli zajmę się tym sam.

Czytaj też...

(Wizyt: 5 razy, 1 dziś)
Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.